Valery Šantałosaŭ

Były bramnik zbornaj Biełarusi pa futbole Valery Šantałosaŭ u minułuju subotu źviarnuŭsia z adkrytym listom praz «Komsomolskuju pravdu v Novosibirskie».

Šantałosaŭ ličyć, što zaviedzienaja suprać jaho kryminalnaja sprava pa artykule 253 KK «Podkup udzielnikaŭ prafesijnych spabornictvaŭ» jość palityčnym zakazam. A kali bolš dakładna, to — «pomsta pravaachoŭnych orhanaŭ, hałoŭnaha redaktara «Priessboła» Ŭładzimiera Bieražkova i arhanizatara‑vykanaŭcy Hienadzia Tumiłoviča».

Šantałosaŭ zaniepakojeny, što ŭźnikła pahroza spačatku palityčnaj , a paśla fizyčnaj raspravynad im. Bramnik raskazvaje, što na praciahu apošnich dvuch z pałovaj hadoŭ jamu i jahonaj siamji nieadnarazova telefanavali z pahrozami. A dačku Šantałosava vyhnali z universytetu za «svabodamyśleńnie, vyražeńnie svajoj pazycyi i mierkavańniaŭ».

Zajava zakančvajecca nastupnaj frazaj: «U vypadku, kali sa mnoj ci z majoj siamjoj štości zdarycca (fizyčnaja rasprava, jakaja pryviadzie da śmierci členaŭ majoj siamji), prašu ličyć vinavatymi vyšejpieraličanych asob».

Клас
Панылы сорам
Ха-ха
Ого
Сумна
Абуральна

Chočaš padzialicca važnaj infarmacyjaj ananimna i kanfidencyjna?