Prezident Ukrainy Viktar Janukovič zaklikaŭ palitykaŭ nie śpiašacca i dačakacca vybaraŭ, na jakich ludzi vyznačacca, kaho vybirać.

Ab hetym kiraŭnik ukrainskaj dziaržavy zajaviŭ u intervju telekanałam.

«Ja chacieŭ vam skazać i źviarnucca da našych hramadzian, jakija stajać pa abodva baki hetych barykadaŭ. My z vami pražyli vielmi niaprosty pieryjad času. My prajšli hady vyprabavańniaŭ, i ja za toje, kab my zaŭsiody rabili z hetaha adpaviednyja vysnovy», — skazaŭ Janukovič.

Kiraŭnik Ukrainy padkreśliŭ, što jon za toje, «kab my stanavilisia mudrejšymi, za toje, kab u našaj krainie nie było nieabaronienych ludziej: kab usich abaraniaŭ i zakon, i dziaržava».

«Kab my z vami zaŭsiody hladzieli u našu ahulnuju budučyniu razam, a za našu budučyniu my pavinny nie prosta dumać, a šmat pracavać. Nie bicca.

Bicca — heta ničoha nie daść», — padkreśliŭ prezident Ukrainy.

Jon ličyć, što «nas pavinna abjadnoŭvać budučyniu našych dziaciej i ŭnukaŭ». «Tamu ja prašu ŭsich, jak havorycca, palitykaŭ — nie śpiašacca. Jany ŭsio jašče maładyja i ŭ ich usio jašče napieradzie. Pryjduć vybary. Ludzi vyznačacca, kaho vybieruć, tak i budzie. Tak zaŭsiody było i pavinna być, a siońnia nam treba sumiesna abaraniać našy nacyjanalnyja intaresy. Pracavać na ludziej», — zajaviŭ Janukovič.

Jon taksama adznačyŭ, što kali imknucca da jeŭrapiejskich standartaŭ, treba rabić usio tolki ŭ ramkach zakona.

«Heta pryncypy demakratyi. Tamu ja žadaju nam miru i dabra i jednaści. Niachaj Haspodź nam dapamahaje ŭ hetym», — skazaŭ Janukovič.

Клас
Панылы сорам
Ха-ха
Ого
Сумна
Абуральна

Chočaš padzialicca važnaj infarmacyjaj ananimna i kanfidencyjna?