Brescki pab «Sumlennaja pinta» paskardziŭsia ŭ svaim instahramie na pavodziny fanataŭ «Dynama». Śćviardžajecca, što jany litaralna razhramili ŭstanovu, śviatkujučy pieršaje ŭ historyi kamandy čempijonstva.

Na fota možna pabačyć złamanyja kanapy, stały i kresły, adarvanyja plintusy, vydranyja dźviery ŭ tualet, hrafici, haru śmiećcia i kroŭ na padłozie.

Paviedamlajecca, što fanaty nibyta abražali piersanał, a pravaachoŭnyja orhany nie reahavali. Siońnia ŭstanova nie pracavała.

«Ciažka apisać słovami tyja emacyjnyja ŭzrušeńni, materyjalnyja straty i ramontnyja raboty, jakimi paviarnułasia dla nas hetaja pieramoha», — paviedamlaje ŭstanova.

View this post on Instagram

OBRATNAJA STORONA MIEDALI Vy možietie zabrosať nas kamniami, no my nie možiem mołčať. Jeŝio včiera tak žie, kak i bolšinstvo žitielej našieho priekrasnoho horoda, komanda paba «Čiestnaja Pinta» ispytyvała radosť i hordosť za futbolnyj kłub @dynamobrest . Odnako sčasťje było nie dołhim. Užie bližie k viečieru sostojanije ejforii smieniła bol ot toho, čto nam doviełoś nabludať. Vyšie na foto prodiemonstrirovany pośledstvija amoralnoho poviedienija i krajniej nievośpitannosti členov fan-kłuba futbolnoj komandy. Vvidu čieho, k bolšomu sožaleniju, siehodnia my nie možiem otkryť dvieri paba dla vas, naši dorohije hosti. Słožno opisať słovami tie emocionalnyje potriasienija, matierialnyje potieri i priedstojaŝije riemontnyje raboty, kotorymi obiernułaś dla nas eta pobieda. «Spasibo, čto živoj» - dieviz, pod kotorym prošło zavieršienije našieho rabočieho dnia. Otdielnoje spasibo chotim vyskazať za vsie tie oskorblenija ot členov fan-kłuba, MUŽČIN (!), v adries našich sotrudnikov i, biezusłovno, pravoochranitielnym orhanam, kotoryje sumieli opierativno srieahirovať na massovyje biesporiadki, vozdieržaťsia ot kakich-libo diejstvij i tichońko otstojaťsia v storonie. Na bolšieje sodiejstvije my i nie rassčityvali. Nie vieritsia, čto u etoj pobiedy jesť i obratnaja storona miedali. I kak by nie było priskorbno, no fakt na lico. Fakt, na kotoryj my chotim obratiť Vašie vnimanije. I v zavieršienije chotiełoś by poprosiť ot lica vsiej komandy: kakije by emocii nami nie ovładali, v piervuju očieried́, davajtie ostavaťsia lud́mi, isklučaja vozmožnosť životnych projavlenij v čiom by to ni było ❗️ #dinamobriest #obratnajastoronamiedali #spasibočtoživoj #pintabriest

A post shared by Čiestnaja Pinta (@pintabrest) on

Клас
Панылы сорам
Ха-ха
Ого
Сумна
Абуральна

Chočaš padzialicca važnaj infarmacyjaj ananimna i kanfidencyjna?