Fota Nadziei Bužan

Fota Nadziei Bužan

«My taksama suprać hvałtu. I za toje, kab sport nie źmiešvali z palitykaj. Paviedamleńni pra bajkot majuć adnolkavy pasył, ahulnyja ramki, i my vydatna viedajem, dzie naradžajucca hetyja zajavy, jak jany składajucca. Na žal, niekatoryja spartyŭnyja partały pieratvarylisia ŭ pratesnuju trybunu, žurnalisty i błohiery nie zajmajucca svajoj niepasrednaj pracaj, padahravajučy palityčnyja žarści praz svaich adeptaŭ. Na hetym fonie robiacca sproby ŭciahnuć u šerahi radykalna nastrojenych pratestoŭcaŭ i fanacki ruch», — zajaviŭ Biedunkievič u intervju SB.

«Niejkija destruktyŭnyja siły, napeŭna, raźličvajuć na nahniatańnie skandału, na toje, što da fanackaha bajkotu dałučacca i zvyčajnyja zaŭziatary, a stadyjony zusim apuściejuć. I heta budzie vyhadnaja kamuści šumicha, imitacyja pratesnych nastrojaŭ. Adnak usie sapraŭdnyja amatary futboła ź nieciarpieńniem čakajuć pačatku siezona.

Aŭdytoryja na trybunach nie źmienšycca, jak nie źmienšyłasia na matčach chakiejnaha minskaha «Dynama», jakija taksama bajkatavaŭ fan‑siektar. Bolš za toje, pry pustych «fankach» na vušy hledačoŭ pierastanuć cisnuć skandavańni z maciukami i nie soramna budzie naviedvać matčy ź dziećmi i žonkami. Dy i mnohija fanaty, jak pakazvaje chod papiarednich bajkotaŭ, usio roŭna pryjduć na ahulnuju trybunu», — skazaŭ Biedunkievič.

Za čas pratestaŭ u Biełarusi da kryminalnaj adkaznaści pryciahnuli 65 futbolnych fanataŭ. Ź ich aryštavana 34 čałavieki.

Клас
0
Панылы сорам
0
Ха-ха
0
Ого
0
Сумна
0
Абуральна
0