Kadr ź sieryjała: Apple TV+ via AP

Kadr ź sieryjała: Apple TV+ via AP

Samalot, jaki lacić z Katara, vypadkova (ci nie) sadzicca ŭ Tehieranie, i ź jaho sychodzić dziaŭčyna. Jaje imia — Tamar, i heta ahientka izrailskaha «Masada», jakaja maje misiju abiasškodzić jadzierny reaktar i spryjać abiasškodžańniu SPA Irana. Tamar maładaja i nie nadta vopytnaja, i chutka za joj pačynaje sačyć iranski śpiecsłužbist Faraz, jaki pakinuŭ chvoruju žonku, kab złavić špijonku.

Vam moža padacca krychu pavolnym raźvićcio padziej u pieršym siezonie. Pačatak sieryjała imklivy, ale dalej siužet pieratvarajecca ŭ hulniu ŭ kata i myš na fonie rostu napružanaści pamiž «Masadam» i Iranam. Vy nie pabačycie ŭ sieryjale dakładnaha vyrašeńnia hetaha supiernictva, ale ci nie tak usio pracuje ŭ realnym śviecie?

Piersanažy sieryjała, tym nie mienš, dobra prapisanyja, a Tamar — dastatkova cikavaja hierainia, kab pieražyvać za jaje na praciahu sieryj. Maładaja ahientka, jak i Faraz, pieražyvaje supraćstajańnie pamiž śledavańniem za sercam i svajoj misijaj.

Prahlad špijonskaha trylera moža pajści pa dvuch šlachach. Z adnaho boku, siužet moža być napružanym, i vy ŭvieś čas budziecie kusać paznohci. Abo možna zakočvać vočy, kryčać na televizar i ździŭlacca, jak hieroi mohuć być takimi durnymi.

Z «Tehieranam» ciažka vyznačyć, da jakoj katehoryi jon naležyć. U pieršym siezonie šou byli momanty jak pieršaha, tak i druhoha typaŭ, u druhim siezonie jany zachoŭvajucca i vyhladajuć jašče jarčejšymi. Tut chapaje jak napružanych epizodaŭ, tak i momantaŭ, kali Tamar i jaje hrupa pavodziać siabie nastolki nierazumna, što dziŭna, što ich nie zabili.

U vyniku my atrymlivajem zachaplalny, pryciahalny, rasčaravalny i razdražnialny sieryjał, jaki nibyta idzie pa kanacie ŭvieś čas, ale pry hetym kantraluje ŭsio heta i zastajecca cikavym i vartym prahladu. Druhi siezon sieryjała ličać krokam nazad u paraŭnańni ź pieršym, ale i tut jość dastatkova faktaraŭ, jakija robiać «Tehieran» cikavym dla prahladu.

Rejtynhi na vialikich suśvietnych resursach:

IMDB — 7,5/10

Rotten Tomatoes — 94% (1 siezon), 80% (2 siezon)

«Vielmi dziŭnyja spravy» na miljony. Čamu varta pahladzieć novy siezon samaha rejtynhavaha šou Netflix u historyi?

Što pahladzieć. «Usio paŭsiul i adrazu» — talenavitaja i viasiołaja fantastyka

Клас
6
Панылы сорам
0
Ха-ха
0
Ого
0
Сумна
1
Абуральна
0