Andrej Biełavusaŭ. Fota: sacsietki

Andrej Biełavusaŭ. Fota: sacsietki

Jon raspaviadaŭ, što ŭ ich dobraja siamja, u jakoj usie adno adnaho padtrymlivajuć. Padtrymlivali i zachapleńni abodvuch bratoŭ.

Ź dziacinstva chłopiec hulaŭ u chakiej na travie, jak i jaho brat Uładź, ale praz prablemy z sercam nie zdoleŭ praciahnuć karjeru. Paśla jon vučyŭsia ŭ BDUFK i žyŭ u internacie, ale adličyŭsia na čaćviortym kursie.

Kab zarablać hrošy, jamu daviałosia papracavać bilecioram u kinateatry za 300 rubloŭ, ale ŭ vyniku jany z bratam stali prafiesijnymi błohierami. Pra pačatak karjery jon kazaŭ tak:

«Dzieści z 40 tysiačaŭ padpisčykaŭ prychodziać rekłamadaŭcy i prapanujuć supracoŭnictva. Pamiataju svoj pieršy zakaz: treba było prosta paruchacca pad novy trek Cimy Biełaruskich. Mnie zapłacili ŭsiaho 5 rubloŭ. Ja tady pracavaŭ bilecioram u kinateatry i byŭ rady navat takoj sumie».

Nieŭzabavie jaho staronki «vystralili», i tyktokier łavinapadobna nabraŭ padpisantaŭ. 

Ciapier na jaho padpisanyja 1,8 miljona čałaviek u tyktoku, bolš za 330 tysiač na jutubie i bolš za 220 tysiač u instahramie.

Miarkujučy pa ŭsim, jaho zatrymali na minułym tydni razam z bratam i ich ahulnym siabram.

U videa z kletki ŭ milicejskim učastku, jakija siłaviki apublikavali na jaho staronkach, jaho prymusili skazać, što ŭdzielničaŭ u pratestach u 2020 hodzie, a taksama, što jamu «prapanavali vialikija hrošy za toje, kab sfatahrafavacca ź bieła-čyrvona-biełym ściaham, ale jon nie zhadziŭsia».

Hubazikaŭcy paviedamlajuć, što na jaho zaviedzienaja kryminalnaja sprava.

Клас
Панылы сорам
Ха-ха
Ого
Сумна
Абуральна

Chočaš padzialicca važnaj infarmacyjaj ananimna i kanfidencyjna?