Zbory praciahłaściu 10 dzion buduć pravodzicca z 19 pa 28 červienia na bazie vajskovaj čaści 3214 — pra heta na sustrečy z vajskovaabaviazanym raskazaŭ pradstaŭnik čaści. Pavodle jaho słoŭ, pryciahvać navučańni biełarusaŭ buduć i instruktaraŭ z PVK «Vahnier».

Žonka adnaho z prysutnych na sustrečy patelefanavała ŭ vajskkamaty Minskaha rajona i vobłaści, a taksama ŭ pryjomnuju Minabarony. Jana pytałasia, čamu vajskovaabaviazanych buduć treniravać «vahnieraŭcy».

Nijakaha ŭciamnaha adkazu jana nie atrymała.

Pradstaŭniki PVK «Vahnier» słavutyja svajoj žorstkaściu. U intervju adzin ź ich dzialiŭsia, što ŭ Saladary i Bachmucie jany zabivali mirnaje nasielnictva: «My išli i zabivali ŭsich. Byli žančyny, mužčyny, dziady, piensijaniery, piensijanierki i dzieci».

Hetak ža biaźlitasna vahnieraŭcy raspraŭlajucca z ułasnymi ludźmi: u siecivie jość šerah videa pakarańniaŭ śmierciu bajcoŭ. Kahości zabivajuć kuvałdaju, kahości prymušajuć kapać sabie mahiłu i paśla rasstrelvajuć.

Dniami «vahnieraŭcy» ŭziali ŭ pałon padpałkoŭnika rasijskaha vojska i prymusili prasić prabačeńnia na videa.

Čytajcie taksama:

«My na siońnia prajhrajom vajnu. Dzie našy kłoŭny?» Pryhožyn znoŭ prajšoŭsia pa Šajhu i Hierasimavie i prapanavaŭ ich rasstralać 

«Pačvary śmiardziučyja, vy što robicie?» Pryhožyn nakinuŭsia na Minabarony Rasii

«Adzin adnaho viedajem jašče z 1-j i 2-j vajny ŭ Čačni». Pierapałka «kadyraŭcaŭ» i «pryhožyncaŭ» vyjšła na novy ŭzrovień 

Клас
1
Панылы сорам
0
Ха-ха
0
Ого
1
Сумна
0
Абуральна
22