Zdymak ilustracyjna. Fota: vecteezy.com

Zdymak ilustracyjna. Fota: vecteezy.com

Pavodle sudmieekśpiertyzy, chłopčyk atrymaŭ pierałomy dvuch hrudnych pazvankoŭ. Ale hetyja paškodžańni adnieśli da katehoryi mienš ciažkich i tamu kryminalnaj spravy nie zavodzili.

Adnak na reabilitacyju dziciaci — abśledavańnie, ambułatornaje lačeńnie, naviedvańnie basiejna, zaniatki ź instruktaram, — daviałosia patracić niamała hrošaj, i žančyna zatrabavała ŭ kaviarni dobraachvotna kampiensavać hetyja hrošy. A paśla atrymańnia admovy źviarnułasia ŭ sud.

Patrabavańni žančyny byli: 20 tys. rubloŭ maralnaj škody na karyść syna, a taksama 1166 rubloŭ 81 kapiejka kampiensacyi vydatkaŭ, źviazanych ź lačeńniem i reabilitacyjaj, i 2300 rubloŭ, vydatkavanych na jurysta. 

U sudzie pryznali, što chłopčyk paśliznuŭsia na mokraj padłozie praź niajakasnaje prybirańnie pamiaškańnia padčas mocnaha śniehapadu. Tamu vyrašyli, što kaviarnia nie harantavała biaśpieki naviedvalnikaŭ, i pradpisali spahnać z ustanovy kampiensacyju. Praŭda, tolki častkova: kaviarnia musić vypłacić 7 tys. rubloŭ maralnaj škody na karyść dziciaci i 742 rubli 1 kapiejku, vydatkavanych na lačeńnie, a taksama 1500 za pasłuhi jurysta.

Čytajcie taksama:

U Mahiloŭskim rajonie patanuŭ dzieviacihadovy chłopčyk

Skončyŭ žyćcio samahubstvam namieśnik staršyni Mastoŭskaha rajvykankama — BELPOL

U Minsku maładaja žančyna zasnuła na karnizie 24-paviarchovaha žyłoha doma

Клас
7
Панылы сорам
2
Ха-ха
1
Ого
3
Сумна
3
Абуральна
0