MZS u zajavie rašuča vystupaje suprać vykarystańnia palakaŭ u Biełarusi ŭ jakaści zakładnikaŭ uładaŭ u Minsku i paŭtaraje svoj zaklik da nieadkładnaha, biezumoŭnaha vyzvaleńnia i apraŭdańnia Andreja Pačobuta i inšych palityčnych źniavolenych.

Aryštavany ŭ sakaviku 2021 hoda, a zatym asudžany na pakazalnym sudovym pracesie 8 lutaha 2023 hoda, Pačobut staŭ simvałam biesprecedentnych represij, a taksama i baraćby za pravy na zachavańnie tradycyj prodkaŭ, vyvučeńnie polskaj movy, a taksama abaronu miescaŭ pamiaci i zachavańnie ahulnaj dla Polščy i Biełarusi histaryčnaj spadčyny.

Jahony vypadak źjaŭlajecca dokazam vyrazna kanfrantacyjnych pazicyj Minska i hatoŭnaści iści na dalejšaje paharšeńnie ŭzajemaadnosin. Ministerstva zamiežnych spraŭ Polščy nastojliva zaklikaje biełaruskija ŭłady pavažać mižnarodnaje prava i dvuchbakovyja pahadnieńni ŭ častcy abarony pravoŭ nacyjanalnych mienšaściaŭ, havorycca ŭ zajavie.

Čytajcie taksama:

Svajaki Andreja Pačobuta bajacca, što situacyja z pazbaŭleńniem jaho pieradač i spatkańniaŭ moža zachavacca da 2028 hoda

Kali treba napisać Prezident ź vialikaj litary «p», kab ciabie pamiłavali, pišy — Harbunova

«Dla polskaha naroda jon — hieroj!» Rodnym Andreja Pačobuta ŭručyli miedal 75-hodździa misii Jana Karskaha

Клас
0
Панылы сорам
1
Ха-ха
1
Ого
0
Сумна
0
Абуральна
2