12 lipienia, čaćvier

20:30 Uračystaje adkryćcio 21-ha Mižnarodnaha fiestyvalu mastactvaŭ «Słavianski bazar u Viciebsku»

Letni Amfiteatr

Iryna Alehrava, Valeryja, Siarhiej Łazaraŭ, Leŭ Leščanka, Barys Maisiejeŭ, Piełahieja, Alaksandr Razienbaŭm, Žanna Fryskie, «Buranaŭskija babuli», dziaržaŭny akademičny ansambl narodnaha tanca imia Ihara Maisiejeva (Rasija), Krys Norman, Samanta Foks (Vialikabrytanija), Alesandra Safina (Italija), Ališer Karym (Kazachstan), Alaksandr Rybak (Narviehija), Iryna Biłyk, Teatr Andreja Daniłki (Ukraina), Ańnie Vieski (Estonija), pieramožcy Mižnarodnych dziciačych muzyčnych konkursaŭ «Viciebsk 2003–2012»: Marcin Jardanaŭ, (Bałharyja), Kieci (Hruzija), Maryja (Rumynija). Viadučyja: Alena Śpirydovič, Ivan Vabiščevič (Biełaruś), Uładzimir Biarezin, Cimur Radryhies (Rasija), Aksana Antaniuk, Cimur Mirašničenka (Ukraina).

13 lipienia, piatnica

17:00 Kancert-prezientacyja21-ha Mižnarodnaha konkursu vykanaŭcaŭ estradnaj pieśni «Viciebsk-2012»

Viciebskaja abłasnaja fiłarmonija

Rusłan (Armienija), Jaŭhien Dolič (Biełaruś), Słavina Kałkandžyjeva (Bałharyja), Džordže Jovančyč (Bośnija i Hiercahavina), Federyka Marynary (Italija), Daryja Habduł (Kazachstan), Łusielia Rołdan (Kuba), Samanta Cina (Łatvija), Saša Sonh (Litva), Boban Majskoŭski (Makiedonija), Alena Tryboj (Małdova), Anastasija Kazłova (Rasija), Alaksandru (Rumynija), Siuzana Dzinič (Sierbija), David Hrom (Słavienija), Karyna Hzijanc (Uźbiekistan), Halina Konach (Ukraina), Nika Antołas (Charvatyja), Iva (Čarnahoryja), Michajeła Naskova (Čechija), Karyna (Estonija)

19:00 «Sučasny teatr Antrepryza» (Rasija) Śpiektakl «Valancinaŭ dzień»

Teatr imia Jakuba Kołasa

Režysior Raman Samhin

U rolach: Alesia Žalaźniak, Julija Miańšova, Kanstancin Juškievič i inšyja

20:00 Barys Maisiejeŭ. «Taniec u biełym»

Kancertnaja zała «Viciebsk»

Kancert-prezientacyja novaha alboma

20:00 Leanid Siarebranikaŭ

Viciebskaja abłasnaja fiłarmonija

Viečar ruskaha ramansa

22:00 Hała-kancert majstroŭ mastactvaŭ Rasii

Letni Amfiteatr

Dziaržaŭny akademičny ansambl narodnaha tanca im. Ihara Maisiejeva. Jubilejny kancert, pryśviečany 75-hodździu ansambla

noč z 13 na 14 lipienia, subota

01:30 «Šoŭ Vierki Siardziučki»

Letni Amfiteatr

Teatr Andreja Daniłki

14 lipienia, subota

14:00 Adkryćcio Dnia moładzi

Płošča Pieramohi

II Mižnarodny maładziožny fiestyval «Ahoń Tanca-2012» (prajekt HA «BRSM»)

Konkursnaja prahrama fiestyvalu ŭ naminacyjach: «Šou-prahrama», «Brejk», «Łacina», «Stryt dens» (Biełaruś, Łatvija, Litva, Rasija, Ukraina)

Spartyŭna-zabaŭlalnaja prahrama

Majstar-kłasy moładzievych subkultur

16:00 Mastacki film «Samotny vostraŭ» (Biełaruś, Łatvija, Estonija)

Dom Kino

Režysior Pieeter Sim (Estonija)

U rolach: Valeryja Arłanava, Volha Vodčyc, Ihar Sihaŭ, Śviatłana Zielankoŭskaja, Vieranika Plaškievič, Ahnieta Uhrynovič-Kaminskaja (Biełaruś), Lembit Ulfsak, Juchan Ulfsak, Hiert Raudsep (Estonija); Barys Pałunin (Rasija), Andrys Kiejšs (Łatvija) i inšyja

Film pradstaŭlaje aktrysa Valeryja Arłanava (Biełaruś)

18:00 Moładzievy FEST «Skarbonka talentaŭ»

Płošča Pieramohi

Vystupy pradstaŭnikoŭ moładzievaha aktyvu HA «BRSM» z usich rehijonaŭ i h. Minska (rok-hrupy, MS's, go-go, drive-show cubkultur, KVZ, eChtrime-show, čerlidynhu)

18:00 21. Mižnarodny konkurs vykanaŭcaŭ estradnaj pieśni «Viciebsk-2012»

Dzień pieršy

Letni Amfiteatr

Pieršaje adździaleńnie: vystupleńni udzielnikaŭ u supravadžeńni fanahramy «-1». Rusłan (Armienija), Jaŭhien Dolič (Biełaruś), Słavina Kałkandžyjeva (Bałharyja), Džordže Jovančič (Bośnija i Hiercahavina), Federyka Marynari (Italija), Daryja Habduł (Kazachstan), Łusielija Rołdan (Kuba), Samanta Cina (Łatvija), Saša Sonh (Litva), Boban Majsoŭski (Makiedonija), Alona Tryboj (Małdova), Anastasija Kazłova (Rasija), Alaksandru (Rumynija), Siuzana Dzinič (Sierbija), David Hrom (Słavienija), Karyna Hazijanc (Uźbiekistan), Halina Konach (Ukraina), Nika Antołas (Charvatyja), Iva (Čarnahoryja), Michaeła Naskova (Čechija), Karyna (Estonija). Druhoje adździaleńnie: vystupleńni členaŭ žury i haściej fiestyvalu. Alaksandr Cichanovič (Biełaruś), Viesialin Marynaŭ (Bałharyja), Alesandra Safina (Italija), Batyrchan Šukienaŭ (Kazachstan), Maryja Naumava (Łatvija), Kalijopi (Makiedonija), Maksim Dunajeŭski (Rasija), Karynu Kiryjak (Rumynija), Ańnie Vieska (Estonija). Viadučyja: Dzianis Dudzinski i Volha Ryžykava (Biełaruś)

19:00 Michaił Zadornaŭ Śpiektakl «Chaču kupić vašaha muža»

Kancertnaja zała «Viciebsk»

Režysior Volha Šviedava

U rolach: Halina Polskich, Valancin Śmirnicki, Volha Žorž i inšyja

19:00 Nacyjanalny akademičny dramatyčny teatr im. Maksima Horkaha (Biełaruś)

Andrej Kurejčyk Mastacki vymysieł «Panie Kachanku»

Teatr imia Jakuba Kołasa

Režysior-pastanoŭščyk Siarhiej Kavalčyk

U rolach: Raścisłaŭ Jankoŭski, Ivan Mackievič, Beła Masumian, Alaksandr Suckovier, Anatol Hołub i inšyja

21:00 Zakryćcio Dnia moładzi

Płošča Pieramohi

Dance-show «Ahoń tanca-2012» (Biełaruś, Łatvija, Litva, Rasija, Ukraina)

Viečaryna ŭ styli rok

Dyskpraharma fire-show

Bitva dy-džejaŭ

22:00 Hała-kancert majstroŭ mastactvaŭ Biełarusi

Letni Amfiteatr

15 lipienia, niadziela

16:00 Mastacki film «Dom» (Rasija)

Dom Kino

U rolach: Siarhiej Harmaš, Bahdan Stupka, Uładzimir Jepifancaŭ, Kaciaryna Rednikava, Łarysa Malavannaja, Piotr Zajčanka, Ivan Dabranravaŭ, Ihar Savačkin, inšyja

Film ŭjaŭlaje režysior Aleh Pahodzin

17:00 Prahrama «Fiestyval bieź miežaŭ» (Izrail)

Viciebskaja abłasnaja fiłarmonija

18:00 21-y Mižnarodny konkurs vykanaŭcaŭ estradnaj pieśni «Viciebsk-2012».

Dzień druhi

Letni Amfiteatr

Vystupleńni ŭdzielnikaŭ konkursu ŭ supravadžeńni Nacyjanalnaha kancertnaha arkiestra Respubliki Biełaruś, mastacki kiraŭnik Michaił Finbierh (Biełaruś). Rusłan (Armienija), Jaŭhien Dolič (Biełaruś), Słavina Kałkandžyjeva (Bałharyja), Džordže Jovančyč (Bośnija i Hiercahavina), Federyka Marynary (Italija), Daryja Habduł (Kazachstan), Łusielija Rołdan (Kuba), Samanta Cina (Łatvija), Saša Sonh (Litva), Boban Majsoŭski (Makiedonija), Alena Tryboj (Małdova), Anastasija Kazłova (Rasija), Alaksandru (Rumynija), Siuzana Dzinič (Sierbija), David Hrom (Słavienija), Karyna Hazijanc (Uźbiekistan), Halina Konach (Ukraina), Nika ANTOŁOS (Charvatyja), viarba (Čarnahoryja), Michajeła Naskova (Čechija), Karyna (Estonija). Viadučyja: Dzianis Dudzinski i Volha Ryžykava (Biełaruś)

19:00 Kamiedyja «Avanturnaja siamiejka, abo Jak skraści miljon»

Kancertnaja zała «Viciebsk»

Režysior Alaksiej Konyšaŭ

U rolach: Taćciana Kraŭčanka, Žanna Eple, Anatol Łabocki, Alaksiej Panin, Alaksandr Nosik i inšyja

19:00 Daŭhaŭpiłski dziaržaŭny teatr (Łatvija) Ludmiła Ŭlickaja Śpiektakl «Žanočaje ščaście»

Teatr imia Jakuba Kołasa

Režysior Michaił Mamiedaŭ (Rasija)

U rolach: Viera Chramnikava, Žana Łubhanie, Iryna Kiešyšava, Michaił Samadachaŭ Viktar Jancevič

22:00 «Nam 25! Usie pačynajecca spačatku»

Letni Amfiteatr

Śviatočnaja kancertnaja prahrama, pryśviečanaja 25-hodździu Nacyjanalnaha kancertnaha arkiestra Respubliki Biełaruś, mastacki kiraŭnik Michaił Finbierh (Biełaruś). Siarhiej Drabacienka, Maksim Dunajeŭski, Viktoryja P'jer-Mary, balet «Marydans» (Rasija), hrupa salistaŭ Dziaržaŭnaha ansambla tanca Respubliki Biełaruś p/k Valancina Dudkieviča (Biełaruś). Viadučy Alaksiej Čumakoŭ (Rasija)


16 lipienia, paniadziełak

15:00 Cyrymonija ŭznaharodžańnia pieramožcaŭ 21-ha Mižnarodnaha konkursu vykanaŭcaŭ estradnaj pieśni «Viciebsk-2012»

Viciebskaja abłasnaja fiłarmonija

17:00 10. Mižnarodny dziciačy muzyčny konkurs «Viciebsk-2012». Dzień pieršy

Kancertnaja zała «Viciebsk»

Jaŭhienija Klapickaja, Lizavieta Muraŭjova (Biełaruś), Maryjam (Bałharyja), Ana Jovančyč (Bośnija i Hiercahavina), Maryjam Bičašvili (Hruzija), Tali (Izrail), Ališer Žaksybaj (Kazachstan), Ahacie Ałbiekiejcie (Łatvija), Paŭlina Skrabicie (Litva) , Andrej (Makiedonija), Dzianis (Małdova), Habi (Polšča), Ajhul Valiulina, Hanna Muzafarava (Rasija), Dyjana (Rumynija), Šuchrat (Uźbiekistan), Palijana Ryžak, Valeryja Chamienka (Ukraina), Safija Ramanien (Finlandyja), Maša (Čarnahoryja), Darja Saaliste (Estonija)

18:00 Mastacki film «Haračaje serca» (Litva)

Dom Kino

Režysior Danatas Ulvidas

U rolach: Danatas Banionis, Ahnija Dzitkaŭskicie, Mantas Jankavičus, Taćciana Lutajeva i inšyja

19:00 Mižnarodnaja teatralnaja kampanija «ART» (Rasija) Iraničny detektyŭ «Pastka»

Teatr imia Jakuba Kołasa

Režysior Robiert Manukian

U rolach: Alisa Hrabienščykova, Uładzimir Dłolinski, Vadzim Kałhanaŭ, Volha Lifincava.

22:00 «Suzorje Ukrainy». Hała-kancert majstroŭ mastactvaŭ Ukrainy

Letni Amfiteatr

Iryna Biłyk, Ivan Bierazoŭski, Natalla Valeŭskaja, Ina Voranava, Andrej Daniłka (Vierka Siardziučka), Uładzimir Kvaśnica, Natalla Kraśnianskaja, Vasil Lavicki (Uładzisłaŭ). Viadučyja: Maryja Arłova i Cimur Mirašničenka (Ukraina)


noč z 16 na 17 lipienia, aŭtorak

01:30 «Vaźmi z saboj majo kachańnie»

Letni Amfiteatr

Siarhiej Pienkin


17 lipienia, aŭtorak

17:00 10-y Mižnarodny dziciačy muzyčny konkurs «Viciebsk-2012». Dzień druhi

Kancertnaja zała «Viciebsk»

Jaŭhienija Klapickaja, Lizavieta Muraŭjova (Biełaruś), Maryjam (Bałharyja), Ana Jovančyč (Bośnija i Hiercahavina), Maryjam Bičašvili (Hruzija), Tali (Izrail), Ališer Žaksybaj (Kazachstan), Ahacie Ałbiekiejcie (Łatvija), Paŭlina Skrabicie (Litva) , Andrej (Makiedonija), Dzianis (Małdova), Habi (Polšča), Ajhul Valiulina, Hanna Muzufarava (Rasija), Dyjana (Rumynija), Šuchrat (Uźbiekistan), Palijanna Ryžak, Valeryja Chamienka (Ukraina), Safija Ramanien (Finlandyja), Maša (Čarnahoryja), Darja Saaliste (Estonija)

17:00 Prahrama «Fiestyval bieź miežaŭ»

Viciebskaja abłasnaja fiłarmonija

Kancert «Da śvietłych śloz» Maryja Navumava (Łatvija)

18:00 Mastacki film «Dom vietra» (Rasija)

Dom Kino

Režysior Viačasłaŭ Złatapolski

U rolach: Palina Kucepava, Denik Niavieraŭ, Valeryj Barynaŭ, Alaksandr Iljin, Alena Marozava, Alaksiej Zaŭjałaŭ

Film pradstaŭlaje aktrysa Palina Kucepava

18:00 Viečar humaru

Letni Amfiteatr

Teatr parodyi Uładzimira Vinakura, Juryj Askaraŭ, Ihar Mamienka, (Rasija)

19:00 Maskoŭski teatr «Na Paŭdniovym Zachadzie» (Rasija) Mikałaj Kalada Trahifars «Baba Šanel»

Teatr imia Jakuba Kołasa

Režysior Valeryj Bielakovič

U rolach: Maksim Šachiet, Andrej Sańnikaŭ, Aleh Aniščanka, Aleh Zadoryn, Alaksandr Harškoŭ, Kanstancin Kuračkin, Michaił Bielakovič, Dzianis Nahretdzinaŭ, Halina Hałkina i inšyja

22:00 Bieniefis Lva Leščanki

Letni Amfiteatr

Rusłan Alachno, Ałsu, Nadzieja Babkina i ansambl «Biełaruskaja pieśnia», Aksana Bahasłoŭskaja, Varvara, Uładzimir Vinakur, Maksim Dunajeŭski, Łalita, Alaksandr Maršał, Jana Mielikajeva, Saso Paŭlijašvili, hrupa «Štar» (Rasija), Ihar Łučanok, Anatol Jarmolenka, uzornaja studyja estradnaj pieśni «Forum» p/k Taćciany i Arkadzia Kiryłavych (Biełaruś), Mikałaj Hnaciuk, hrupa «Patap i Naścia» (Ukraina)


noč z 17 na 18 lipienia, sierada

01:30 «Načny CHIT»

Letni Amfiteatr

Dzianis Majdanaŭ, Niuša, hrupa «Hradusy» (Rasija), Evielina (Litva), hurt «Patap i Naścia», hurt «Čas i Škło» (Ukraina), biełaruskija vykanaŭcy. Viadučy Alaksiej Astudzin (Rasija)


18 lipienia, sierada

17:00 10-y Mižnarodny dziciačy muzyčny konkurs «Viciebsk-2012». Cyrymonija ŭznaharodžańnia pieramožcaŭ

Kancertnaja zała «Viciebsk»

Jubilejny hała-kancert, pryśviečany 10-hodździu Mižnarodnaha dziciačaha muzyčnaha konkursu «VICIEBSK»

18:00 Łalita

Letni Amfiteatr

19:00 Maskoŭski dramatyčny teatr imia K. S. Stanisłaŭskaha (Maskva, Rasija)

Michaił Bułhakaŭ «Maljer» («Kabała śviatoš»)

Teatr imia Jakuba Kołasa

Režysior Valeryj Bielakovič

U rolach: Uładzimir Koranieŭ, Alaksiej Matošyn, Valeryj Bielakovič i inšyja

22:00 Uračystaje zakryćcio. 21-ha Mižnarodnaha fiestyvalu mastactvaŭ. «Słavianski bazar u Viciebsku»

Letni Amfiteatr

Ałsu, Juryj Askaraŭ, Nadzieja Babkina i ansambl «Biełaruskaja pieśnia», Varvara, Łalita, Dzianis Majdanaŭ, Ihar Mamienka, Alaksandr Maršał, Niuša, Saso Paŭlijašvili, hrupy: «Hradusy», «Štar», balet «Marydans» (Rasija), Mietodyje Bužor (Małdova), Mikałaj Hnaciuk, hrupa «Patap i Naścia» (Ukraina), biełaruskija vykanaŭcy


19 lipienia, čaćvier

18:00 «Viazi mianie, izvozčyk»

Letni Amfiteatr

Alaksandr Novikaŭ

22:00 «Zorki» Šanson-TB «na» Słavianskim bazary ŭ Viciebsku»

Letni Amfiteatr

Michaił Bublik, Kaciaryna Halicyna, Pavieł Kašyn, Alaksandr Kaljanaŭ, Siarhiej Kupryk, Valeryj Kuras, Alaksandr Łaminski, Siarhiej Lubavin, Dzianis Majdanaŭ, Alaksandr Maršał, Alaksandr Marcinkievič i hrupa «Kabryjalet», Alaksandr Novikaŭ.

Клас
Панылы сорам
Ха-ха
Ого
Сумна
Абуральна

Chočaš padzialicca važnaj infarmacyjaj ananimna i kanfidencyjna?